Žinių bazė
< Visos temos
Print

Covid-19 ir ugdymas

Aktuali vyriausybės informacija, galiojantys ribojimai, paaiškinimai – koronastop.lrv.lt

Aktuali su švietimu susijusi informacija – mokyklabecovid.lt

Sveikatos teisės institutas jungia aktyvius piliečius, kuriems rūpi pandemijos valdymo priemonių proporcingumas, pagarba konstitucinėms teisėms ir laisvėms bei žmonių lygybei – sti.lt

Alternatyvi nuomonė, teisininkas Alvis Mozeris dalinasi paruoštukais, kurie padės atstovauti savo teises – www.patreon.com/mozeris

Testavimas dėl Covid-19 ir skiepai nėra privaloma sąlyga, kad vaikas lankytų darželį ar mokyklą. Sprendimas dėl savanoriško vaiko testavimo gali Jus priešinti su kitų klasės vaikų tėvais. Mokytojais verta pasitikėti, jie saugo konfidencialumą apie tėvų sprendimą testuoti vaiką ar ne. Tačiau to negalime reikalauti iš vaikų, kurie gali neturėti tokio sąmoningumo suvokimo pagal savo amžiaus brandą.

Dėl vaikų skiepijimo nuo Covid-19 prasmingumo dar vyksta medikų diskusijos. Skirtingos šalys turi skirtingas rekomendacijas, vienos rekomenduoja, kitos ne. Kaip žinia, skiepas apsaugo nuo ligos sunkių pasekmių, tačiau neapsaugo nuo užsikrėtimo. Lietuvoje nėra fiksuota mirusių nuo Covid-19 vaikų iki 20 m. amžiaus.
Sprendimą dėl vaiko skiepo priima tėvai ir spaudimo neturėtų būti. Turint dvejonių, geriausia būtų pasitarti su šeimos gydytoju.

Rugsėjo mėn. informacija, kuri gali keistis laikui bėgant.

4 thoughts on “Covid-19 ir ugdymas

 1. Loreta says:

  Spaudimo neturėtų būti, o realybėje matome ir girdime agitacinę reklamą, net šeimos gydytoja siūlo 16 mečiam vaikui savarankiškai apsispręsti skiepytis ar ne. Bet juk skiepas neapsaugo, juolab, kad jo pasekmės nežinomos! O tuomet galimybių pasas – tik su juo galima patekti į renginius ir kitur – taigi čia tas pats spaudimas, kurį jaunam žmogui ne taip lengva atlaikyt (jam svarbu būti su draugais)… Rašau tik apie mokyklinio a.vaikus. Manau, kad kaip tėvai, turim būti tvirti ir dar labiau nei anksčiau mokyti juos sąmonigai priimti sprendimus, analizuoti brukamą informaciją ir atstovėti.

  • administratorius says:

   Agitacija ir reklama nėra rekomendacija. Norėtųsi, kad mokėtume vieną nuo kito atskirti.

 2. Laura says:

  Manau, kad skiepijimas turi būti paremtas tik didelės apimties tyrimais, t.y. tiek vaikų, tiek nėščiųjų, tiek persirgusių skiepijimo reikalavimas/raginimas turi būti pagrįstas ilgalaikiais ir išsamiais medikų tyrimais, o ne bendrinėmis rekomendacijomis, ar išvestinėmis bendro profilio išvadomis (ale kad skiepai patys iš savęs yra gėris, dėl to ir be pakankamų tyrimų primygtinai rekomenduojama skiepytis). Juk pvz kas metai visų neskiepijame nuo vėjaraupių, nors tai pakankamai komplikuota liga suaugusiems ir gana lengva (dažnu atveju) vaikams…

  • administratorius says:

   Rekomendacijos skiepyti vaikus nėra (12-15 m.). Sprendimą skiepyti ir su tuo susijusias rizikas prisiima tėvai. Registruojant vakciną atliekami tyrimai. Tyrimus, kuriais rėmėsi EVA rekomenduodama (sąlyginai) registruoti Europos vaistų registre komentavo gydytojas doc. dr. Rimas Jankūnas.
   Vienas iš komentarų šiame video https://youtu.be/RJPrqYB0bWg?t=857

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Turinys