Dažniausiai Užduodami Klausimai apie LTF paskaitas

Projekto „Darni šeima ir tvari mokyklos bendruomenė – ateities Lietuva” veiklas įgyvendiname jau daugiau nei metai, todėl, taupydami jūsų laiką, siūlome jūsų patogumui parengtą Dažniausiai Užduodamų Klausimų (D.U.K.) skyrelį. Jeigu jame nerasite sau reikalingų atsakymų, prašome kreiptis el. paštu projektas@tevuforumas.lt arba telefonu + 370 67654559. Skambučių laukiame darbo dienomis 9-15 h.

Kas yra „Lietuvos tėvų forumas”?

„Lietuvos tėvų forumas” – asociacija, kurios tikslas – suvienyti aktyviausius Lietuvos tėvus, norinčius paskatinti švietimo sistemos tobulėjimą. Šiuo metu asociacija įgyvendina projektą “Darni šeima ir tvari mokyklos bendruomenė – ateities Lietuva”, kuris tęsis iki pat 2013 metų lapkričio. Per tą laiką bus įgyvendintos 285 paskaitos skirtinguose Lietuvos miestuose ir miesteliuose, įsteigti 15 saviugdos klubų ir surengti 22 seminarai aktyviausiems mokyklų bendruomenių nariams.

Kaip užsiregistruoti LTF paskaitai “Kartu mes galime daugiau”?

Užsiregistruoti paskaitai, kurios metu Lietuvos tėvų forumo lektorius atvažiuos į jūsų mokyklą, galima parašius el. pašto adresu projektas@tevuforumas.lt . Laiške prašome įrašyti jūsų ugdymo įstaigos pavadinimą, adresą, kontaktinius duomenis, datą ir laiką (dienos metu ar vakare), kada norite sulaukti lektoriaus. Svarbu: nuo 2013 m. rugsėjo mėnesio organizuosime tik vieną paskaitą kelioms to paties miesto ugdymo įstaigoms.

Ar paskaita aktuali įvairaus amžiaus vaikus auginantiems tėvams?

Paskaitas organizuojame tiek pradinėse mokyklose, tiek ir gimnazijose. Paskaitos tikslas – paskatinti tėvų aktyvumą ir iniciatyvumą, todėl vaikų amžius tam įtakos neturi – juk vaikai auga labai greitai!

Ar tikrai paskaita – nemokama?

Projektas yra remiamas Europos socialinio fondo, todėl visos paskaitos ir kiti edukaciniai renginiai yra nemokami.

Kokia paskaitos tema?

Paskaitos aprašymą ir joje aptariamas temas galima rasti mūsų puslapyje.

Kokia paskaitos trukmė? Ar galima paskaitą sutrumpinti?

Paskaitos trukmė – 2.5 valandos. Nors ir gali pasirodyti, jog tai ilgas laiko tarpas, galime užtikrinti, jog laikas su LTF lektoriais tikrai neprailgs – paskaitos metu rodoma video medžiaga, skiriama laiko interaktyviai diskusijai. Paskaitos trumpinti, deja, negalime.

Koks kiekis dalyvių gali būti? Ar gali dalyvauti ir mokytojai?

Paskaitoje ypač laukiame aktyviausių tėvų, mokyklos tarybos narių, mokytojų, klasių auklėtojų, kadangi susitikimo tikslas – paskatinti diskusiją ir bendradarbiavimą tarp mokyklos bendruomenės narių. Prašome, jog susitikime dalyvautų 30-50 žmonių grupė.

Mes esame nedidelė mokykla šiaurės Lietuvoje. Ar galėtumėte atvažiuoti ir iki mūsų?

LTF lektoriai dirba visoje Lietuvoje, todėl laukiame jūsų laiško kartu su ugdymo įstaigos kontaktiniais duomenimis, atsakingo asmens telefono numeriu ir elektroninio pašto adresu. Siekiame bendradarbiauti ir visada bandome suderinti tiek jums, tiek ir lektoriams patogų laiką.

Kokie lektoriai veda paskaitas?

Didžiuojamės, turėdami profesionalių ir neformaliąjame švietime patyrusių lektorių komandą. Plačiau apie lektorius skaitykite mūsų puslapyje (paspaudus ant pavardės, pasirodys lektorių aprašai). Kauno, Alytaus, Marijampolės ir Panevėžio regionus kuruoja Audrius Murauskas ir Ramunė Želionienė, rytinėje Lietuvoje lanko Rolanda Šiažienė, Vytautas Gaidamavičius, Andrius Atas pajūrio mokyklose dirba Tautvydas Šimkus, o Šiaulių krašte – Ilona Atkočaitienė.

Ar galite paskaityti paskaitą apie mūsų pasirinktą temą?

Deja, to padaryti negalime. Paskaitos aprašymą ir joje aptariamas temas galima rasti mūsų puslapyje. Jeigu jus domintų tolesnis bendradarbiavimas su konkrečiu lektoriumi, prašome susisiekti tiesiogiai el. paštu, kuris pateikiamas prie lektoriaus aprašymo.

Kokiu laiku yra organizuojamos paskaitos?

Tėvelių ir mokytojų patogumui paskaitos yra organizuojamos tiek pirmoje dienos pusėje, tiek vakare. Apie pageidaujamą laiką prašome parašyti pirmąjame laiške, kartu su ugdymo įstaigos kontaktiniais duomenimis, atsakingo asmens telefono numeriu ir elektroninio pašto adresu.

Kaip pasiruošti Lietuvos tėvų forumo paskaitai?

Kadangi paskaita nemokama, iš ugdymo įstaigos tikimės aktyvaus bendradarbiavimo.

Visų pirma, kadangi siekiame suburti aktyviausius mokyklos bendruomenės narius – tėvus, mokyklos tarybos narius, mokytojus, klasių auklėtojus, prašome, jog paskaitą organizuojant, būtų sudaromas ir mums atsiunčiamas išankstinius dalyvių sąrašas (jo formą gausite iš anksto). To prašome, nes norime būti užtikrinti, kad paskaita vyks sklandžiai, ir kad aktyviausi mokyklos bendruomenės nariai bus pakviesti asmeniškai. Nėra būtina, kad išankstiniame sąraše būtų visi paskaitoje dalyvausiantys žmonės, tačiau jame turėtų būti sužymėta apie 25-30 tikrai dalyvausiančių žmonių.

Paskaitos dieną reiktų parengti erdvią patalpą, kurioje tilptų visi paskaitos dalyviai, ir kompiuterį, projektorių, garso kolonėles, ekraną, konferencinę lentą su keliais popieriaus lapais ir markeriais arba paprastą lentą su kreida.

Ramunės Želionienės ir Audriaus Murausko vedamoms paskaitoms prireiks rateliais po 10-12 sustumdytų kėdžių, stalai gali būti tik šone.

Prieš paskaitą mokykloms išsiunčiame dalyvių sąrašo formą ir standartinę mus remiančio Europos socialinio fondo projekto dalyvio anketą. Tikimės, kad prieš paskaitą ugdymo įstaiga atspausdins šias anketas (vienam dalyviui – viena anketa) ir jas išdalins besirenkantiems paskaitos dalyviams, pasirūpins rašymo priemonėmis, bei paaiškins, kaip anketą užpildyti (anketos užpildymo aprašymą rasite sekančiame klausime). To prašome norėdami sutaupyti formalumams skiriamą laiką – kuo anksčiau bus užpildytos anketos, tuo greičiau bus pradedama paskaita ir tuo daugiau laiko bus galima skirti diskusijoms.

Kaip užpildyti anketą?

Kiekvienas paskaitos dalyvis turi užpildyti anketą, pageidautina – dar prieš atvykstant lektoriui, kad būtų taupomas laikas. Todėl prašome paskaitą organizuojančių mokyklos darbuotojų pagelbėti paskaitos dalyviams ir paaiškinti, kaip pildyti anketą. Paeiliui:

1. INFORMACIJA APIE PROJEKTĄ. Šios skilties pildyti nereikia, ją pildo projekto administratorius.

2. BENDRA INFORMACIJA APIE PROJEKTO DALYVĮ. Prašome užpildyti kontaktinius duomenis. Duomenys nebus naudojami be jūsų sutikimo, jie yra reikalingi projekto dalyvių statistikos tikslais. Pateikus elektroninį paštą, jums bus atsiųstas vienas el. laiškas su prašymu įvertinti paskaitą ir tęsti bendradarbiavimą. Jeigu į šį laišką atsakysite, jog nenorite gauti panašių laiškų, panašių laiškų ateityje nebegausite.

3. INFORMACIJA APIE DALYVAVIMĄ PROJEKTO VEIKLOSE. Šios skilties pildyti nereikia, ją pildo projekto administratorius.

4. INFORMACIJA APIE PROJEKTO DALYVIO LYTĮ, STATUSĄ DARBO RINKOJE, TURIMĄ IŠSILAVINIMĄ IR PRIKLAUSYMĄ PRIE PAŽEIDŽIAMŲ GRUPIŲ. Prašome pažymėti projekto dalyvio lytį, darbo statusą, priklausymą prie pažeidžiamų grupių (jeigu nepriklausote, pažymėkite G7 – Asmuo, nepriklausantis prie socialinės atskirties ir socialinės rizikos grupių) ir išsilavinimą.

5. INFORMACIJA APIE PROJEKTO DALYVIO ATITIKTĮ PAPILDOMIEMS KRITERIJAMS. Prašome pažymėti savo veiklos sritį.

Prašome patikrinti, jog visos anketos būtų užpildytos ir pasirašytos.

Apsilankiau paskaitoje, norėčiau parašyti atsiliepimą, kur tai galėčiau padaryti?

Pasidalinti savo įžvalgomis galite parašydami atsiliepimą el. paštu projektas@tevuforumas.lt .

Kaip galime tęsti bendradarbiavimą ateityje?

Daugelis mokyklų, su kuriomis bendradarbiavome, teiraujasi, kaip galima būtų tęsti pradėtas veiklas ir diskusijas. Pirmasis žingsnis – prisijungti prie virtualios grupės „Mokyklų bendruomenės” socialiniame tinkle Facebook. Ši grupė – erdvė diskusijoms, dalinimuisi patirtimi ir idėjomis. Jos tikslas – sujungti tėvelius iš visos Lietuvos. Žinome, jog klausimai apie atžalas ir švietimo sistemą, į kurią mūsų vaikai patenka, aktualūs visiems, todėl labai svarbu apie tai diskutuoti. Pamažu žadame tobulėti ir grupėje galima bus ne tik bendrauti, bet ir rasti informaciją apie kitus įdomius ir naudingus renginius ar mokymus, dalintis vertingais straipsniais ir kitokia medžiaga.

Labai kviečiame ten siūlyti savo temas diskusijoms – galbūt paskaitoje norėjote ką nors aptarti, pasitikslinti, bet tam neužteko laiko, galbūt norėtumėte kažko paklausti Lietuvos tėvų forumo lektorių, arba galite pasidalinti savo komentaru apie paskaitą, o galbūt dabartinė švietimo sistema Jums kelia klausimų, ir norėtumėte išgirsti apie tai ir kitų tėvų bei mokytojų nuomonę. Tikimės, jog rasite laiko apsilankyti šioje grupėje, o vėliau – ir prisijungti prie artimiausio savo mokyklai saviugdos klubo.

Virtualaus saviugdos klubo adresas.

Čia taip pat galėsite sužinoti visas naujienas apie vykstančius ar vyksiančius renginius bei galimybes kartu tobulinti ir tobulintis!

2 thoughts on “Dažniausiai Užduodami Klausimai apie LTF paskaitas

 1. Angelė says:

  Laba diena,
  Utenos vaikų lopšelio – darželio „Saulutės” bendruomenės vardu dėkoju lektorei Rolandai Šliažienei už puikią paskaitą(05 13). Kelios pedagogės jau antrą kartą ėjo klausytis lektorės paskaitos. Nepajutome,kaip greitai prabėgo laikas. Pasak dalyvavusių, lektorė duoda postūmį pamąstymui,kad turime keistis vardan geresnės ateities.Būti su tais,kurie „ridena žemės rutulį”, o ne su tais,kurie „eina iš paskos ir burba”.
  Tikimės dar susitikti ir sėkmės lektorei:)

  Pagarbiai,
  Utenos vaikų lopšelio – darželio pavaduotoja ugdymui Angelė Bražionienėnn1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.