Vyriausybė kontraversišką konvenciją palaimino neturėdama supratimo, kas joje slypi

Atsakingos institucijos negali paaiškinti konvencijos prieš smurtą sąvokų – aklai jai pritarus Lietuvai gresia pildyti kitų šalių nustatytas taisykles dėl tradicijų ir papročių

 

Pranešimas žiniasklaidai
2013 m. birželio 12 d.

 

Vakar baigiantis darbo dienai Socialinės apsaugos ir darbo ministerija organizavo susitikimą su kelių ministerijų, kai kurių visuomeninių organizacijų, vyskupų konferencijos atstovais. Susitikimo tema – aptarti pastaruoju metu daug aistrų keliančios konvencijos, neva turinčios apginti vaikus ir moteris nuo smurto šeimoje, perspektyvas.

 

„Mes vakar išgirdome pribloškiantį dalyką – tik tuomet, kai konvencija įsigalios, bus sudaryta darbo grupė iš skirtingų šalių atstovų ir tik tada bus sprendžiama, kaip suvokti socialinę lytį, lyties tapatybę ir kitas sąvokas, ką daryti su šalių tradicijomis ir papročiais, kurie gali „nepatikti” konvencijai. Bet juk tai reiškia, kad kiekviena šalis prieš pasirašydama konvenciją turi labai išsamiai nuspręsti, kokios pozicijos laikysis. O kas šiandien vyksta? Konvencija brukama buldozeriu, Vyriausybė ją priėmė užsimerkusi. Tai pasibaisėtina. Mūsų rinkti valdžios atstovai tokius rimtus dokumentus laimina jų net nesuvokdami”,- stebėjosi R. Jančiauskas. Jis teigia vakar ministerijoje neišgirdęs atsakymų, ar nagrinėta, kaip konvencijos kūrėjai įsivaizduoja stereotipinius moters ir vyro vaidmenis, kokios tradicijos kenkia ir kokie papročiai pateks po konvencijos presu.  Negirdėjau, kad kuri nors ministerija būtų nagrinėjusi konvenciją minėtais aspektais. O juk tai bent keturių sričių – švietimo, kultūros, teisingumo ir socmino – daržas. Tačiau valdininkai tyli ir tylomis laimina konvenciją”,- darbo metodais stebisi R. Jančiauskas.Dar daugiau – susitikime dalyvavę ministerijų atstovai pripažino negalintys paaiškinti konvencijos sąvokų.

Tai, ką R. Jančiauskas išgirdo susitikime jis vadina nusikalstamu pasityčiojimu iš tautos.

 

„Gal užteks tyčiotis iš tautos. Mes taip pat prieš smurtą. Tačiau gal pirma priimkime visus reikalingus nacionalinius įstatymus dėl smurto prieš moteris ir vaikus, galime net žiūrėti, kaip jie koreliuoja  su konvencija. Ir laukime, kaip konvencija bus nagrinėjama kitose šalyse, kokios vyks diskusijos Europos mastu. Kam nuogiems lėkti į dilgėles? Mūsų tautosakoje socialinės lyties nėra. Esi arba vyras, arba moteris, ir šventėse atlieki arba vyro, arba moters rolę. Kokių žaidimų, dainų, šokių bei tradicijų mes nebegalėsime mokyti savo vaikų? Kokių pasakų nebegalėsime skaityti, nes kitos kultūros atstovui tai atrodys kaip stereotipinių moterims ar vyrams priskiriamų vaidmenų stiprinimas? Tai gali nutikti, nes kaip šalys turės vykdyti konvenciją, joms bus aiškinama tik po pasirašymo”,-  sakė tėvų forumo atstovas.

 

  1. Jančiauskas teigė, kad valstybės tarnautojai ir tautos išrinktieji pirma turėtų atlikti normalius

tyrimus, organizuotų pilnavertes diskusijas, pamodeliuotų kaip konvencija palies konkrečias sritis, ir tik tada pradėtų kalbėti apie konvencijos palaiminimą. Pakaks, kad Lietuva nesiderėdama viena pirmųjų palaimino Lisabonos sutartį. Airiai ir čekai sugebėjo išderėti sau naudos. Gal pakaks Lietuvą kaip avį vedžioti po ganyklos patvorius?

„Būtų gerai, kad ministrai prisimintų kam jie davė priesaiką tarnauti. Kam jie prisiekė – savo tautai ar ES? Manau, kad LR piliečiai yra išprusę, kompetentingi ir lygiaverčiai. Jų nuomonė yra lygiavertė ES piliečių nuomonei. Pageidautina, kad LR įstatymai būtų priimami siekiant tautos gerovės, o ne pagal ES dekretus, konvencijas?”,- susirūpinimą išsakė psichologė Giedrė Širvinskienė.

 

Daugiau informacijos:

 Renaldas Jančiauskas
Tėvų forumo narys
Mob. tel.: 8 699 12323

renaldas.janciauskas@meganet.lt

2 thoughts on “Vyriausybė kontraversišką konvenciją palaimino neturėdama supratimo, kas joje slypi

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.