Viešas kreipimasis dėl mokytojų streiko ir situacijos švietime

Lietuvos Tėvų Forumas, kaip kraštutinę ir matyt vienintelę likusią teisėtą priemonę, remia ir palaiko mokytojų streiką kaip pilietinės pozicijos raišką ir jo teisėtus reikalavimus. Tačiau tėvams didelį rūpestį kelia nevykstantis ugdymo procesas ir jų vaikai negalintys lankyti mokyklos. Su ypatingais iššūkiais ir sudėtinga situacija (taip pat ir finansiškai) susiduria pradinių klasių mokinių tėvai, kurių vaikai pagal įstatymo reikalavimus negali būti paliekami vieni be suaugusiųjų ar vyresnių vaikų priežiūros. Akivaizdu, kad susidariusi esama situacija švietime netenkina ne tik mokytojų, bet ir tėvų, ir jų vaikų – mokinių. Taip pat matome, kad ŠMM vadovė visiškai nesugeba spęsti susidariusios grėsmingos situacijos, ją ignoruoja, viešai menkina teisėtai streikuojančius mokytojus, neprisiima atsakomybės už nevykstantį ugdymo procesą ir mokyklos nelankančius  moksleivius bei žalą daromą jiems, tuo pačiu akivaizdžiai ignoruodama teisėtus tėvų lūkesčius ir interesus.

Gerbiamieji Valstybės vadovai ir Seimo nariai, šiame nelengvame mūsų valstybei etape, kai valstybės švietimo sistemoje įsivyrauja visiškas chaosas, kai pagrįstai streikuoja mokytojai tikėdamiesi oraus ir adekvataus atlygio už savo nelengvą darbą, kai nevyksta mūsų vaikų ugdymo procesas mokyklose, kai bėdų ir klausimų švietime turime daugiau negu atsakymų – kreipiamės į kiekvieną iš Jūsų, kad su visa asmenine atsakomybe ir atstovaujant visų piliečių lūkesčiams ir teisėtiems interesams, Jūs pažvelgtumėt į prioritetinę visos Valstybės sritį – švietimą. Visų Lietuvos politinių partijų viešai ir garsiai deklaruota, kad švietimas yra pamatinė, prioritetinė ir didžiausio dėmesio reikalaujanti Valstybės sritis, kuri turėtų užtikrinti tiek Valstybės šiandieną, tiek ir darnų Valstybės ateities vystymosi pamatą busimoms kartoms. Šioje vietoje neturi būti nei pozicijos, nei opozicijos – mūsų visų vaikai yra mūsų bendros valstybės ateitis ir prioritetas. Tik bendromis suvienytomis pastangomis galime pasiekti realaus proveržio savo valstybėje. ŠMM vadovybės bandymai ignoruoti ir menkinti vykstančius mokytojų bendruomenės pilietinės iniciatyvos apraiškas, sprendimų radimo imitacija susitinkant su mokytojų profsąjungomis ir bendruomene, viešas melas ir demagogijos skleidimas – realių ir apčiuopiamų rezultatų nedavė ir negali duoti. Todėl, matydami ir suvokdami visišką ŠMM vadovybės impotenciją esamoje situacijoje, prašome kiekvieno iš Jūsų, kaip mūsų valstybės piliečių rinktų atstovų ir mūsų valstybės vadovų, imtis asmeninės politinės iniciatyvos ir atsakomybės, kad padėti išspręsti šį nelengvą mums visiems iškilusį uždavinį.

Mes, kaip savo vaikų atsakingi tėvai, kviečiame Prezidentūros, Seimo ir Vyriausybės atstovus sėsti prie bendro stalo kartu su tėvais, streikuojančiais mokytojais ir jų profsąjungomis tam, kad būtų rastas pats geriausias sprendimas mūsų vaikams. Mes, kaip tėvai, pasiruošę imtis šio susitikimo organizavimo iniciatyvos ir moderatoriaus vaidmens, kreipiamės į kiekvieną iš Jūsų ir laukiame Jūsų atsakymo.

2 thoughts on “Viešas kreipimasis dėl mokytojų streiko ir situacijos švietime

  1. Kristina says:

    Kaip buvusi pedagogė ir besimokančių anūkių močiutė, su pasibaisėjimu stebiu susidariusį chaosą ne tik švietime, bet beveik daugumoje vyriausybės valdomose srityse. Ši vyriausybė, paprasčiausiai, neįgali valdyti ir priimti tinkamus įstatymus. Tai, kas dabar vyksta Lietuvoje, nesuprantama ir nepaaiškinama. Mus stumia atgal į Stalino režimo laikus. Sėjama baimė, nepasitikėjimas, neapykanta. Kiek ilgai šitai tęsis?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.