Vaikams reikia meilės, o ne sekso

Gruodžio 10 d. Europos Parlamente bus balsuojama dėl europarlamentarės Editos Estrelos pateiktos rezoliucijos „Dėl lytinės ir reprodukcinės sveikatos bei teisių“. 30 Lietuvos šeimas ir tėvus atstovaujančių visuomeninių organizacijų bei Lietuvos Vyskupų konferencija kreipėsi į Lietuvos europarlamentarus, ragindami atstovauti visuomenės interesams ir balsuoti prieš šį rezoliucijos projektą.

 

Lietuvos tėvų forumo atstovas Renaldas Jančiauskas teigia, kad rezoliucijos projektas šokiravo tėvus ir šeimas ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. „Daugelio šalių piliečiams išreiškus pasipiktinimą, iš rezoliucijos projekto buvo išbraukta nuoroda į Pasaulio sveikatos organizacijos gaires „Lytinio švietimo standartai Europoje“, kuriose teigiama, kad 0-4 metų vaikai turi būti informuoti apie „malonumą bei pasitenkinimą, pasiekiamą liečiant savo kūną”, „ankstyvosios vaikystės masturbaciją”, „teisę tyrinėti skirtingas lytines tapatybes” ir pan.“, – teigė R. Jančiauskas.

Anot tėvų organizacijos atstovo, šia rezoliucija, pažeidžiant ES teisę, Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją, tėvų, vaikų teises ir tt. raginama įvesti privalomas lytinio švietimo pamokas visiems vaikams nuo pradinių klasių (kovoti su stereotipais ir prietarais, informuoti apie kontracepciją, formuoti teigiamą požiūrį į LGBTI). Tai pat abortus pripažinti „žmogaus teise“ ir juos skatinti pasitelkiant ES paramos vystymuisi fondus, tuo pačiu suvaržant sąžinės laisvę – teisę neatlikti aborto.

„Akivaizdu, kad šios sritys peržengia ES kompetencijos ribas. Nežiūrint į tai Lietuvos visuomenė raminama, jog rezoliucijos neva nebus privaloma vykdyti. Kas gali paneigti, kad „neprivaloma“ rezoliucija bus „savanoriška iintegruota“ į Lietuvos teisinę bazę? Tokios rezoliucijos niekaip nesiderina su demokratijos principais, greičiau primena totalitaristinių režimų praktikas“,– sako Lietuvos tėvų forumo atstovas.

Jo teigimu, daugelį Lietuvos šeimų ir visuomenins organizacijas pribloškė lengvabūdiškas Lietuvos europarlamentarų elgesys Lietuvos piliečių atžvilgiu. „L. Donskis, V. Blinkevičiūtė bei J.V. Paleckis jau pritarė portugalės rezoliucijai. Matyt jiems normalu, kad vaikai būtų privalomai „šviečiami“, neklausiant nei tėvų, nei vaikų nuomonės“, – kalbėjo R. Jančiauskas.

Kreipimąsi į europarlamentarus pasirašė: Lietuvos Vyskupų konferencija, Lietuvos tėvų forumas, Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Iniciatyvinės grupės klubas, jaunimo sambūris „Pro Patria“, Vakarų Lietuvos tėvų forumas, Lietuvos žmogaus teisių asociacija, Lietuvių fronto bičiulių sąjūdžio atstovė Eglė Mirončikienė, Tėvų pedagogųsąjūdis, Lietuvių katalikų mokslo akademija, Senovės baltų religinė bendrija „Romuva“, Savasties klubo pirmininkas signataras Algirdas Endriukaitis, Švietimo draugija „Rytas“,Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininkė Gražina Drėmaitė, Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas, Ateitininkų federacija bei Studentų ir Moksleivių ateitininkų sąjungos, Lietuvos Caritas, Etninės kultūros globos draugija, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjunga, Visuomeninio judėjimo Lietuvos šeimų sąjūdžio iniciatyvinė grupė bei daug kitų nepartinių visuomeninių organizacijų.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.