Viešas kreipimasis į Kauno m. Merą, kiekvieną Kauno miesto tarybos narį 

Pranešame, kad susidariusi situacija, Kauno miesto švietimo srityje verčia sunerimti bei su rūpesčiu ir nepasitikėjimu žvelgti į rytdieną didžiajai daliai miesto pedagogų, mokyklų vadovų, tėvų, bei mokinių. Kauno miesto švietimo „tinklo optimizavimas“ prasidėjo prieš daugiau nei dešimt metų, iškėlus gražų tikslą ir idėją – optimizuoti bendrojo ugdymo įstaigų tinklą, kuris taptų patogesnis ir priimtinesnis  pirmiausia vaikams ir patiems miesto gyventojams. Tačiau toks tinklo pertvarkymas turėjęs efektyviau ir optimaliau funkcionuoti užpidytant „tuščias“ vietas gana greitai pavirto į „savų“ protegavimą ir palaikymą, bei „kitų“ žlugdymą ir uždarymą, taip pat politinių interesų ir sąskaitų suvedimą, valdžios ir arogancijos demonstravimą, chaotišką veikimą nesilaikant strategijos.

Pažymime, kad Lietuvos tėvų forumas visada aktyviai pasisako ir palaiko mokyklų bendruomenių teisę ir galimybę pačioms būti atsakingoms sudarant geriausias ugdymosi sąlygas mokiniams. Manome, kad tik pati bendruomenė, būdama brandi, pilietiška ir atsakinga bei turinti kompetentingą vadovą, gebantį atsakingai ir kūrybiškai veikti, gali nuspręsti – koks kelias ir būdas yra geriausias jos vaikams, tėvams ir pedagogams. O valdžia, tiek miesto, tiek ir valstybės mastu turėtų palaikyti, padėti ir paremti minėtų bendruomenių sprendimų realizavimą ir įgyvendinimą.

Tikime, kad naujoji Kauno valdžia, išrinkta atstovauti miestiečių interesams, o ne siauriems partiniams įsitikinimams, gali pirmą kartą per ketvirtį amžiaus iš tiesų būti nepriklausoma nuo partinių interesų bei „svarbių asmenų“ ambicijų ir norų ir tapti besitarianti, ieškanti ir randanti geriausius kauniečių interesus atstovaujančius sprendimus. Tik įsiklausymas į gyventojų interesus gali uždegti naują ir viltingą tikėjimą, kad ne visos valdžios žiūri tik savęs.

Todėl manome, kad šių metų balandžio 30d. planuojamas Kauno miesto tarybos sprendimas „Dėl Kauno miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2012–2015 metų bendrojo plano patvirtinimo“ pakeitimo, posėdyje pirmiausia turi būti priimtas neimituojant tarimosi, bet viešai ir plačiai išdiskutuotas su pačiais miesto gyventojais, įteikusiais pasitikėjimo mandatą naujajai tarybai. Vadinasi, turi būti aiškiai ir nedviprasmiškai įvardintas pagrindinis šios pertvarkos tikslas, prioritetas bei iš anksto žinomi visi planuojami sprendimai ir pakeitimai su konkrečiais motyvais ir pagrįstomis priežastimis bei neišvengiamomis galimomis pasekmėmis. Su visomis mokyklų bendruomenėmis turi būti realiai tariamasi, o ne apsiriboti informavimu apie planuojamą sprendimą ir pasiūlymu raštu pareikšti bendruomenės pageidavimus.

Lietuvos tėvų forumas kreipiasi į kiekvieną tarybos narį, kad prieš balsuodamas dėl švietimo klausimų Kaune pirmiausia pats sau atsakytų į žemiau išvardytus klausimus:

  • Ar šitas sprendimas tikrai padės ar pablogins konkrečios mokyklos bendruomenės situaciją?
  • Ar švietime svarbiausias yra vaikas ar „švietimo politika“ su nepagrįstais valdininkų sprendimais?
  • Ar konkretiems mokiniams nuo to bus tikrai geriau?
  • Ar švietimo politika grindžiama „Laisvės“ principu ar „Laisvosios rinkos“ dėsniais?
  • Ar siūlomas sprendimas pagerins švietimo situaciją Kauno mieste?
  • Ar aš, balsuodamas už ar prieš, tikrai geriausiai atstovausiu savo rinkėjų interesus?
  • Ar gali būti paruoštas geresnis ir labiau miestiečių interesus atstovaujantis sprendimas?
  • Ar mano sąžinė bus rami dėl to šito sprendimo?

Tikime, kad išrinkti atstovauti kauniečių interesus, pakilsite virš politinių ir asmeninių ambicijų, išgirsite ir pamatysite miesto mokinių, jų tėvų ir visų mokyklų bendruomenių interesus bei sugebėsite protu ir širdimi išgirsti Lietuvos himno žodžių „Ir Šviesa ir Tiesa mūs žingsnius telydi …“ tikrąją prasmę ir pareigą.

 

Su tikėjimu, viltimi ir visada pasiruošę pagelbėti

Lietuvos Tėvų Forumo tarybos nariai kauniečiai:

Audrius Murauskas, Darius Trečiakauskas, Jolanta Lipkevičienė, Renaldas Jančiauskas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.